Kosmetologia i Medycyna Estetyczna


MEDYCYNA ESTETYCZNA

Mezoterapia
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy,odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w kuracjach ujedrniajacych, nawilżających i odmładzających.Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.Efektem zabiegu jest: wygładzenie zmarszczek, odżywienie i regeneracja skóry, nawilżenie, poprawa kolorytu,oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny co wzmacnia efekt napięcia skóry. Poprawia owal twarzy.cer w różnym wieku, przy łojotoku, a także gdy cykl odnowy naskórka jest przedłużony, co powoduje pogorszenie funkcjonowania i wyglądu skóry. Na skutek zalegania martwych komórek, skóra staje się szara, sucha, tworzą się w niej zaskórniaki. Zabiegi usuwają martwe komórki, odblokowują ujścia gruczołów łojowych, czego efektem jest nietworzenie sie wyprysków i zaskórniaków, poprawa mikrocyrkulacji krwi i limfy, degradacja toksyn z komórek, przywrócenie cerze blasku i zdrowego wygladu.

Kwas hialurynowy
Substancja ta występuje naturalnie w naszym organiźmie i jej główną funkcją jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności. Kiedy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych: skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty wstrzykiwane są do skóry właściwej: nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Toksyna Botulinowa
Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej to najchetniej i najczęściej wykonywany zabieg w medycyny estetycznej na całym świecie. Popularność tego zabiegu związana jest z tym, że jest to zabieg bezpieczny, skuteczny, i nie wymaga rekonwalescencji. Jego popularność zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn wynika z tego, że oprócz wygładzenia zmarszczek, nadaje twarzy wypoczęty wygląd i zdecydowanie łagodzi rysy. W medycynie botoks znajduje także szerokie zastosowanie w neurologii, ortopedii, okulistyce, urologii, ginekologii już od 60-ty lat.
Wskazania w medycynie estetycznej:
• Zmarszczki wokół wokół oczu - tzw. „kurze łapki”
• Zmarszczki poprzeczne czoła
• Pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
• Zmarszczki na nosie tzw. „królicze”
• Zmarszczki dolnej części twarzy, opadające kąciki ust, zmarszczki „palacza”
• Asymetria brwi
• Wysmuklenie brody - tzw. broda grudowata
• Nadpotliwość pach, dłoni i dłoni
• Bruksizm
• Łagodzenie rysów twarzy.
Działanie toksyny ujawnia się stopniowo po kilku dniach ale na pełen efekt należy poczekać około 2 tygodnie. Ewentualne korekty wykonuje się dopiero po min 2 tygodniach.
Toksyna botulinowa typ A stosowana w medycynie estetycznej blokuje przewodnictwo nerwowo mięśniowe i tym samy zapobiega kurczeniu się ostrzykniętego mięśnia.
Efekt rozluźnienia mięśni utrzymuje się od 3 miesięcy do pół roku. Jest to indywidualne i zależy od zdolności regeneracyjnych pacjenta, trybu życia i wielu innych czynników. Regularne stosowanie toksyny sprawia, że siła mięśnia stopniowo maleje i po kilku latach okres między zabiegami znacznie się wydłuża.
Zabieg z toksyną botulinową nie wymaga znieczulenia bo ilość podawanego preparatu jest znikoma a igła cieniutka ,więc injekcja jest praktycznie bez bolesna.
Czego można się spodziewać bezpośrednio po zabiegu?
Chwilę po zabiegu pojawia się zwykle delikatne zaczerwienienie w miejscu wkłucia, które można przykryć maskującym podkładem ale i tak znika po kilkunastu minutach. Jeśli podczas injekcji dojdzie do uszkodzenia naczynka może pojawić się siniak ale to niewielkich rozmiarów i można go spokojnie ukryć pod makijażem. W wyjątkowych przypadkach może się pojawić zgrubienie w miejscu wkłucia, które znika po kilku dniach. Właśnie z powodu znikomych śladów, zabieg wśród pacjentów zyskał nazwę „zabiegu lunchowego”.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Zabieg jest chętnie powtarzany przez pacjentów ale tylko dlatego, że podobają im się efekty zabiegu. Korzystnie pływa na ich samopoczucie i samoocenę. Jeśli ktoś jednak nie będzie chciał po kilkunastu tygodniach zabiegu powtórzyć, skóra wróci po prostu do stanu przed zabiegiem. Nie będzie „gorzej” a zwykle i tak bywa „lepiej”.
Przeciwskazania do zabiegu:
• zaburzenia połączeń nerwowo-mięśniowych: zespół Lamberta-Eatona, myastenia gravis
• stosowanie antybiotyków: tetracykliny, linkomycyny oraz antybiotyków aminoglikozydowych: gentamycyny, streptomycyny, kanamycyny
• ciąża i okres laktacji
• nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu
• uczulenie na albuminę ludzką
• infekcja